Silničáři chystají rekonstrukci silnice z Březové do Nové Bošáce

BŘEZOVÁ – Ředitelství silnic Zlínského kraje spolupracuje se Slováky na přípravě rekonstrukce silnice vedoucí z Březové na Uherskohradišťsku do slovenské obce Nová Bošáca. Na české straně se práce dotknou necelých čtyř kilometrů a na slovenské straně čtyř kilometrů, uvedlo v tiskové zprávě Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Na české straně se úsek nachází na komunikaci číslo III/06124 v katastrálním území Březové. Začíná na státní hranici se Slovenskem a končí na křižovatce silnice III/06124 se silnicí III/4984. Odhadované náklady na rekonstrukci úseku na Uherskohradišťsku se pohybují kolem 25 až 30 milionů korun, přesnou cenu ale napoví výběrové řízení. „Celková délka tohoto rekonstruovaného úseku je 3,6 kilometru. Rekonstrukce se zaměří na lepší technické parametry vozovky a odstranění lokálních závad,“ stojí ve zprávě. Součástí stavby je doplnění nezpevněných krajnic, připojení místních komunikací a sjezdů k nemovitostem i obnova funkčnosti propustků.

Na slovenské straně naváže rekonstrukce na čtyřkilometrovém úseku silnice III/1223 mezi obcemi Zemanské Podhradí a Nová Bošáca. O rekonstrukci jednali Češi i Slováci v Trečíně. Výsledkem je dohoda, která umožní oběma zemím čerpat peníze z dotačního programu. „Podepsali jsme důležitou dohodu o spolupráci Trenčianského samosprávného kraje a Ředitelství silnic Zlínského kraje na rekonstrukci přeshraniční silnice, která spojuje slovenskou Novou Bošácu s naší Březovou. Odsouhlasili a zkompletovali jsme žádost o dotaci z evropských fondů,“ informoval ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Na setkání byl i náměstek hejtmana Pavel Botek. „Snažíme se získávat prostředky na opravy našich silnic ze všech zdrojů a dotačních titulů, které jsou aktuálně k dispozici. Těší nás proto, že se v tomto případě podařilo využít i program přeshraniční spolupráce se Slovenskem. Jsou to peníze navíc, které zkvalitní krajskou silniční infrastrukturu v příhraniční oblasti a zvýší atraktivnost tohoto regionu,“ řekl Botek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x