V Otrokovicích se chystá další postřik proti komárům

OTROKOVICE - V Otrokovicích se v pátek 21. června uskuteční další zásah proti komárům. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Zásah proti komárům je naplánován na večerní hodiny a opět se uskuteční v části Bahňák. Aplikace postřiku ale velmi záleží na počasí.

„Pro účinnost postřiku je důležité, aby nepršelo a pokud těsně po aplikaci zaprší, tak se akce míjí účinkem. Pracovníci, kteří zásah provádí a vyjíždí ze sídla společnosti Servis 3xD z Olomouce, se budou těsně před akcí informovat u Městské policie Otrokovice na aktuální stav počasí ve městě. Pokud bude deštivé počasí, tak se zásah přeloží na následující týden,“ uvedla Marie Zahradníčková z odboru rozvoje města. Také podotkla, že jeden zásah na Bahňáku vyjde radnici přibližně na 27 tisíc korun.

Dezinsekční vozidlo projede místy s největším výskytem komárů. Oblak kapének, který vychází z aplikačního zařízení ve vozidle, obsahuje insekticid, který je vysoce účinný proti létajícímu vývojovému stadiu komára. Přestože je postřik pro člověka neškodný, nedoporučují odborníci bezprostřední kontakt s vypouštěnou látkou.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x