Zlínská radnice zpřísňuje používání pyrotechniky ve městě

ZLÍN - Radnice ve Zlíně zpřísňuje podmínky pro používání pyrotechniky. Za tím účelem schválilo zastupitelstvo novou obecně závaznou vyhlášku o podmínkách jejího používání, serveru Zlin.cz to uvedl za zlínskou radnici Lukáš Fabián.

Důvody pro její přijetí jsou zejména ochrana zdraví a majetku obyvatel, ochrana zvířat před nepříznivými účinky hluku a zamezení narušování nočního klidu a občanského soužití. Obecně závazná vyhláška mimo jiné stanovuje místa, kde pyrotechniku nebude možné odpalovat vůbec, místa, na kterých bude možno odpalovat ohňostroje a nebezpečnější pyrotechniku vyšších kategorií, i dny a akce, kdy bude její použití povoleno.

„Nejsem příznivcem vyhlášek. V tomto případě je ale nutné se v rámci legislativních možností zastat lidí, které pyrotechnika ohrožuje či je ruší, ať už jde o děti, starší spoluobčany nebo třeba chovatele psů a koček. Pyrotechnika má mezi zábavou své místo, ale jen někde a někdy,“ prohlásil náměstek primátora Aleš Dufek, který se touto problematikou zabývá.

Přestože radnice používání pyrotechniky omezila, zcela zakázat ji nehodlá ani nemůže. „K úplnému zákazu pyrotechniky obce dle současné legislativy přistoupit nemohou, možné je pouze její přiměřené omezení. Navíc chápeme, že pro řadu Zlíňanů je pyrotechnika neodmyslitelnou součástí oslav příchodu nového roku, její používání je také tradicí během filmového festivalu či Barum rally. Tyto zvyklosti jsme při tvorbě znění vyhlášky respektovali,“ sdělil Daniel Novák z Odboru právního magistrátu.

Obecně závazná vyhláška vstoupí v účinnost v průběhu měsíce července.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x