Na holešovském zámku je k vidění nová expozice o historii českého loutkářství

HOLEŠOV - Toulavé loutky jsou doprovodnou expozicí k výstavě Loutky a loutková divadla, která se koná v holešovském zámku. Letní open air prezentace je postavená na osmi stanovištích po celé zámecké zahradě a je nainstalována přímo na kmeny stromů, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Kdokoliv má chuť a čas, může si ji volně projít a dočíst se něco více o historii čerského loutkářství. Výstava Toulavé loutky trvá do 29. září.

„Jednotlivé pointy, zajímavosti z vývoje loutkářství v českých zemích, jsou natištěny na plachty a ty jsou speciálním způsobem upevněny na stromy. Zmíněn je na nich například první český loutkář a člen národního obrození Matěj Kopecký, na jiné plachtě například válečný odboj Josefa Skupy proti Hitlerovi, ve kterém mu pomáhala už tehdy slavná dvojice Spejbl a Hurvínek,“ upřesnila Dana Podhajská.

Texty doprovází historické fotografie, snímky ze současnosti a také fotografie zajímavých loutek, které divák může letos v létě vidět v holešovském zámku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x