Všechny ptáky pokořil jejich král: Orzel wieliky polski

ZLÍN - Šest týdnů bojů, moře vyrovnaných zápasů, úsměvy, smutek, pak pohoda po sprše. Průměr šedesát let. Morning Birds, tak se jmenoval tenisový turnaj, který péčí Tenisového klubu Zlín a pod záštitou Syndikátu novinářů Zlínského kraje uspořádali ve Zlíně.

V létě se většinou hrají deblové turnaje, tentokrát singly.

Do finálových respektive čtvrtfinálových bojů se dostali jen opravdoví ranní ptáci, tedy lidé, kteří si udělali čas na staré i nové kamarády. A chtějí a mohou si zahrát tenis na relativně volných kurtech ráno a dopoledne.

Turnaj navázal na dříve konané Zlínské tenisové dny, v minulosti na nich rád hrál například herec Pavel Zedníček, bývalá světová pětka Jiří Novák, europoslankyně Olga Sehnalová, Josef Náhlovský, Josef Laufer, Karol Dobiaš, Martin Berdych a mnoho mnoho dalších.

Morning Birds mají z čeho brát.

Letos napoprvé zvítězil Petr Polák zvaný Orzel Wieliky polski, mistr světa ve stolním tenisu. Nad Kondorem z Lazů, tedy nejmladším účastníkem turnaje, Robertem Hečem z TV Prima vyhrál v souboji generací 6:1.

Mnoha světovými turnaji ošlehaný ředitel turnaje Morning Birds Jiří Novák starší poznamenal: „Kvalita hry střední, až horší, kvalita lidí bezvadná.“

Nejkrásnějším mužem turnaje byl vyhlášen Štefan Marko.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x