Vzpomínky na Zlín: Rekreace zaměstnanců Baťových závodů

ZLÍN - Pro osvěžení a zotavení zaměstnanců měla firma Baťa pronajatých několik penzionů v lázních Luhačovice. Později rozšířila svou ozdravovací na další vhodná letoviska.

Nejprve firma pro své zaměstnance pronajala novostavbu s 30 lůžky u přehrady na Bystřičce. Poté byl pronajat penzion Foltýn v lázních Slatinice a penzion Domov ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Na rekreační pobyt v těchto penzionech byli vybíraní dlouholetí zaměstnanci, jejichž zdravotní stav byl lékaři uznán za tak otřesený, že byl bezpodmínečně nutný pobyt v ozdravovně.

Délka pobytu byla původně jeden týden. Později se prodloužila na pravidelných 14 dnů. Ve výjimečných případech se pobyt prodloužil na 3–4 týdny.

Zaměstnanci, kteří byli firmou posílaní na rekreaci, dostali zaplacené cestovní výlohy a v Luhačovicích ještě i příspěvek na zaplacení lázeňské taxy. Dále za ně firma Baťa v místě zaplatila stravu a byt. Mimo to dostávaly jejich rodiny podporu ve výši průměrné mzdy.

Zdroj: Sociální činnost firmy Baťa a.s.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163821′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2383‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163821‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x