Rostou, praváky potěšily i malé hasiče

PROVODOV - Houby zdaleka nekončí svoji první letošní růstovou etapu. Kdepak, k vidění jsou pro všechny vnímavé hlavně ve smíšených lesích a pořád platí, že je jich dost. Navíc na lepší časy taď zavdal pořádný a vydatný sobotní déšť.

Houbami se dokonce ozdobili nejmladší hasiči, kteří se na hřišti v Provodově prali s nástrahami hasičských disciplin a také stejně nadšenými soupeři z okolních obcí.

Houby si nesla třeba pravidlená návštěvnice lesa Leona Kolaříková, na jiné lokalitě u poutního místa Malenisko byli zase úspěšní jeho návštěvníci z jižní Moravy.

„Stačilo se podívat pár kroků za kostel a zase pěkné pravé hřiby a je tu mokro, jistě to bude ještě lepší,“ hlásil Jan Danihel ze slováckého Archlebova.

Houbaři teď sklízejí plody deštivého května. „Je to tak, podhoubí je aktivní, voda se dostala poměrně hluboko a z toho my teď rádi těžíme,“ vyprávěl znalec chřibských houbařských tajných míst Vojtěch Johaník z Uherského Hradiště. Muž, který se před pár lety proslavil v odborných kruzích tím, že vybaven konvičkou poctivě v době sucha zaléval podhoubí vodou ze studánky.

Momentálně rostou pravé hřiby, holubinky a také růžovky.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163593′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2381‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163593‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x