KAM ZA KULTUROU: Začátek prázdnin bude na Východní Moravě velkolepý

ZLÍNSKÝ KRAJ – Sečení luk na Soláni, Slovácké léto v Uherském Hradišti, Karpaty Fest a řada dalších akcí v celém regionu.

Již podvacáté ožije vrchol Soláně na hřebeni Vsetínských Beskyd slavností Sečení luk na Soláni. Uskuteční se v pátek 28. června 2019 a nabídne soutěž sekáčů i folklórní vystoupení. Soutěž sekáčů zahájí v 18 hodin na louce U Korytářů střelbou z pušek Valašský sbor portášský. Vystoupí cimbálová muzika Soláň, zazpívají Karlovjanky a mužský pěvecký sbor z Kunovic. Podvečerem provází Jaroslav Halašta. Zázemí pro akci poskytne Zvonice Soláň.

Do Leteckého muzea v Kunovicích na Slovácku se můžete v pátek 28. 6. vydat k Odletu na prázdniny. Takto se jmenuje zábavný program, během kterého se od 16 do 21 hod můžete těšit na letadla, dopravní hřiště, aquazorbing, skákací hrad, ukázky zásahů policie a hasičů, vyhlídkové lety, koncert a mnoho dalšího.

V zámeckém areálu Státního zámku Vizovice se v pátek 28. června uskuteční další akce 52. Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby. Tentokrát je od 19.30 hod připraven koncert v Zámecké kapli. Zazní Klenoty barokní hudby v podání Jana Adamuse (hoboj, anglický roh) a Ireny Chřibkové (varhany).

Pro obyvatele a návštěvníky Uherského Hradiště je určen program 12. ročníku Slováckého léta, který je připraven na počátek prázdnin a sice od 28. června do 7. července. Je to obsahově rozsáhlá a významná sportovně kulturní událost pro celou rodinu s bohatým programem. Probíhá v historickém centru Uherského Hradiště. Novinkou letošního roku je realizace části programu na řece Moravě, kde proběhnou závody dračích lodí a mořských skifů. Vstupné na akce je zdarma, ale na některých akcí benefičního charakteru je dobrovolné vstupné.   

Ve Slavičíně si 28. a 29. června užijete bohatý program Karpaty Festu. Po dva dny bude pódium v Zámeckém parku svědkem koncertů, v nichž vystoupí Horkýže Slíže, Pokáč, Mirai, Dareband a další. V sobotu proběhne gastrofestival: Těšit se můžete na více než 30 gastro zastávek s různými dobrotami, představí se regionální prodejci a farmáři, chybět nemůže ani soutěž v pojídání Valašských frgálů. Děti potěší program dětského den.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x