Opilci napadali v nemocnici strážníky i pacientku

KROMĚŘÍŽ - Městská policie musela nad ránem zasahovat v areálu kroměřížské nemocnice. Trojice opilých mužů se tu chovala značně agresivně, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Strážníky přivolal zaměstnanec nemocnice, a to kvůli třem mužům pod vlivem alkoholu, kteří zde byli na ošetření. „Chovali se hlučně, verbálně napadli strážníky i pacientku, která je pro nevhodné chování okřikla. Jeden z mužů navíc strážníky napadl fyzicky a kopal i do služebního vozidla. Dva z trojice mladíků nakonec skončili na záchytné stanici,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Hlídka se nejprve snažila muže zklidnit a vykázat je z areálu nemocnice. Jeden z nich ale začal strážníky nevybíravě a hrubě napadat. „Svého jednání nezanechal ani po opakované výzvě. Jelikož nebylo záruky, že výtržník nebude ve svém jednání pokračovat, hlídka rozhodla o jeho umístění na záchytnou stanici k vystřízlivění. Při zákroku ale začal fyzicky napadat strážníky další z přítomných mužů,“ uvedl Kubiš.

Mladíci ve věku 23 a 24 let se ze svého jednání budou zpovídat u správního orgánu. Dechová zkouška u jednoho z nich prokázala asi dvě promile a u druhého téměř tři promile alkoholu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x