Týden kultury přiveze na Valašsko Duška, La Putyku, Rodena i Kňažka

VELKÉ KARLOVICE - Jaroslav Dušek, Karel Roden s Janou Krausovou, Chantal Poullain, Milan Kňažko, La Putyka nebo Michal Nesvadba: tato a další známá jména nabídne v závěru prázdnin návštěvníkům Velkých Karlovic tradiční festival Týden kultury na Valašsku. Čtvrtý ročník charitativní akce, pořádané v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó, se uskuteční 21. až 27. srpna, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

„Získané prostředky z festivalu stejně jako každý rok předáme na dobročinné účely. Tuto pomoc vždy cílíme do našeho regionu,“ připomněl ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla. V minulých třech ročnících pomohl výtěžek v celkové výši 570 tisíc korun třem rodinám s postiženými dětmi z Velkých Karlovic a mobilnímu hospicu Strom života.

V letošním programu se mohou návštěvníci tradičně těšit na oblíbené Čtyři dohody a Pátou dohodu Jaroslava Duška, jehož představení se převážnou měrou podílejí na výši výtěžku. Z pravidelných hostů přijede cirk La Putyka, tentokrát s nejnovějším představením Isole, nebo Karel Roden s Janou Krausovou a komedií Vzhůru do divočiny.

Vrací se také oblíbený Caveman a jeden z večerů bude patřit i ženské obdobě této velmi populární one man show – letošní novince Cavewoman. Komediální zážitek nabídne také Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem, Horská dráha s Milanem Kňažkem a Jitkou Ježkovou nebo populární Testosteron Městského divadla Zlín. Pro děti je připravena Kouzelná školka Michala Nesvadby a příležitost dostane i ochotnický soubor ze sousedního Nového Hrozenkova.

Neobyčejnou atmosféru festivalu dodává místo jeho konání: speciálně pro tento týden vyroste v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna cirkusové šapitó s kapacitou 600 míst, obklopené menší party zónou s občerstvením a posezením.

Program Týdne kultury na Valašsku 2019

21. 8. – Divadlo Bolka Polívky: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (Chantal Poullain, Martin Kraus)
22. 8. – Cirk La Putyka: Isole
23. 8. – Studia DVA divadlo: Vzhůru do divočiny (Karel Roden, Jana Krausová)
24. 8. – Michal Nesvadba a jeho Kouzelná školka
24. 8. – Městské divadlo Zlín: Testosteron
24. 8. – Cavewoman: Obhajoba jeskynní ženy
25. 8. – Divadlo Bolka Polívky: Horská dráha (Milan Kňažko, Jitka Ježková)
25. 8. – Ochotníci Hrozenkov: Žena v trysku století
25. 8. – Caveman: Obhajoba jeskynního muže
26. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody
27. 8. – Jaroslav Dušek – Pátá dohoda

Resort Valachy Velké Karlovice

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x