Dubnicko-otrokovickou cyklojízdu vyrazilo zdolat 200 nadšenců

OTROKOVICE - Celkem 200 nadšenců zdolalo na kolech pětaosmdesátikilometrovou trasu mezi partnerskými městy slovenskou Dubnicí nad Váhom a českými Otrokovicemi. Hobby cyklojízdu uspořádaly letos už počtvrté radnice z obou měst ve spolupráci se Športovým klubom cyklistiky Dubnica nad Váhom, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

S cyklojízdou neprofesionálů se současně konal i závod U19 a následně kritérium, které se uskutečnily v rámci 56. ročníku Medzinárodních dní cyklistiky.

Počet účastníků hobby jízdy dokazuje stále vzrůstající zájem o cyklistku. Ačkoliv se primárně nejedná o soutěž, ale o přátelskou jízdu, mnozí cyklisté šlápli do pedálů a o vítězství usilovali. K průběhu akce přistupoval každý individuálně. Ti nejméně trénovaní si zkontrolovali plně dobitou baterii a vyrazili ze startu na vypůjčených elektrokolech. „Jelikož je cyklojízda na začátku sezony, nestihla jsem se rozjezdit. Upřímně řečeno, trasa je dost náročná i pro trénované cyklisty. Bez elektrokola bych jela trasu minimálně jednou tak déle,“ přiznala Renata Staňková, která do cíle dorazila s časem 4 hodiny a 11 minut. Naopak nejrychlejší cyklista Jiří Hradil projel vítězným obloukem, když časomíra ukazovala 2 hodiny a 30 minut. Na stupeň vítězů dosáhla i otrokovická starostka Hana Večerková, která se umístila ve své kategorii na třetím místě. „Na start hobby cyklojízdy jsem se postavila podruhé a musím říct, že to byla parádní jízda. Jsem velmi ráda, že slyším pozitivní ohlasy, i když počet našlapaných a hlavně nastoupaných kilometrů je úctyhodný. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na vzorné organizaci podíleli. Kromě zaměstnanců obou našich měst a Športového klubu cyklistiky chci vyjádřit velké díky posádkám Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, Městské policii Otrokovice, Policii České republiky, Svazu dobrovolných záchranářů, dobrovolným hasičům z jednotlivých obcí ležících na trase, doprovodným motorkářům z CzechBikers a partnerům Zlínskému kraji a společnosti KCK,“ vyjmenovala starostka.

Cyklisté měli na trase dvě občerstvovací stanice a během jízdy je doprovázelo záchranářské vozidlo pro případ, že by někdo přecenil své síly nebo došlo k nějakému úrazu. V cíli měl každý nárok na porci guláše a pivo a obdržel účastnický diplom. U Společenského domu byl zajištěn doprovodný program jak pro dospělé, tak pro děti.

„Zorganizovat takovou akci je poměrně náročné jak personálně, tak finančně. Přesto je hobby cyklojízda pro všechny účastníky zcela zdarma a mají zajištěn během jízdy i po ní veškerý možný komfort. Doufám, že se i dalších ročníků zúčastní tak početné pole občanů našich spřátelených měst, protože zejména pro ně tuto akci již čtvrtým rokem pořádáme,“ dodala závěrem starostka.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x