Zlínský kraj loni hospodařil s přebytkem 225 milionů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozpočet Zlínského kraje za loňský rok skončil v plusu 225 milionů korun. Příjmy dosáhly 12,3 miliardy a výdaje necelých 12,1 miliardy korun, řekla serveru Zlin.cz Helena Mráčková z tiskového oddělení kraje.

Závěrečný účet a účetní uzávěrku kraje za rok 2018 schválili zastupitelé. „Kladný rozdíl ve výši 225 milionů korun pokryl plánované splátky úvěrů z předchozích let a pokryje nerealizované výdaje roku 2018 přesunuté do dalších let,“ uvedla Mráčková.

Podle ní se celkové příjmy kraje meziročně zvýšily o 10 procent. „K nárůstu příjmů i výdajů došlo zejména v důsledku zapojení transferů do rozpočtu kraje. Byly to přijaté dotace ze státního rozpočtu na přímé výdaje ve vzdělávání, dotace pro poskytovatele sociálních služeb, dotace pro dopravce zajišťujícího železniční osobní dopravu a investiční dotace určené pro Ředitelství silnic Zlínského kraje na rekonstrukce, modernizace a výstavbu vybraných úseků silnic II. a III. třídy,“ informovala Mráčková.

Podle náměstka hejtmana Jiřího Sukopa se zvýšily i příjmy v oblasti sdílených daní. „Je to v návaznosti na pozitivní vývoj ekonomiky České republiky. Kladného výsledku finančního hospodaření jsme tedy dosáhli nejen díky vyššímu plnění zejména daňových příjmů, ale také díky úsporám ve výdajích,“ sdělil Sukop, který je zodpovědný za oblast krajských financí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x