Hrob navštívili místostarostové Simona Hlaváčová a Pavel Bartoň. „Královna lidové písně nebo Valašská královna matka, jak se Jarmile Šulákové přezdívalo, přesáhla svým talentem valašskou kotlinu a stala se uznávanou zpěvačkou i za hranicemi regionu,“ připomněla Raszková.
Podle ní byla Šuláková nositelkou mnoha ocenění. „Mezi ty nejvýznamnější patří titul národní umělkyně, in memoriam byla oceněna například medailí Za zásluhy v roce 2017 a ve stejném roce obdržela Zvláštní cenu měst Vsetína,“ řekla Raszková.
Rodné město jí udělilo v roce 2005 také titul Čestná občanka Vsetína. „Oficiální veřejnou vzpomínku chystáme na podzimní Valašské záření, kdy se na paní Jarmilu Šulákovou zavzpomíná v rámci vystoupení vsetínských folklórních souborů,“ informoval místostarosta Bartoň.
Šuláková se narodila 27. června 1929 ve Vsetíně a Valašsku zůstala celý život věrná. K muzice ji přivedli rodiče, matka zpívala a hrála ochotnické divadlo, otec byl muzikantem. Vyučila se švadlenou a do roku 1950 pracovala v kožešnictví u Táborských. V roce 1950 nastoupila do prodejny Supraphon ve Vsetíně. Byla tam denně v kontaktu s hudbou a působila tam až do roku 1985, kdy odešla jako vedoucí prodejny do důchodu.
Jako zpěvačka se dostala do Michálkovy vsetínské cimbálové muziky a zpívala také se skupinou Veselí hoši Rudolfa Dudy. Z Michálkovy muziky vznikl později soubor Kyčera. V padesátých letech jezdila s budoucím manželem Ludvíkem Schmidtem po okolních dědinách, kde sbírali písničky. „Stála u zrodu Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů a v roce 1958 s ním absolvovala své první velké zahraniční turné po Anglii. Jeho kmenovou sólistkou byla více než 20 let a během čtyř desítek let procestovala s rozhlasem doslova celý svět,“ řekla Raszková.
Koncem padesátých let začala Śuláková spolupracovat také s Janem Rokytou a cimbálovou muzikou Technik. Svým naprosto nezaměnitelným hlasem i muzikantským projevem zpívala s řadou muzik ze Slovácka i Slovenska a její jméno je nerozlučně spjato také s domácími muzikami Vsacan a Jasénka. Natáčela v rozhlasových i televizních studiích, písně v jejím podání lze najít na řadě gramofonových desek i na CD.
Jarmila Šuláková si vyzkoušela i filmové umění, když hrála hlavní roli ve filmu O okradené šenkýřce. V polovině devadesátých let se pustila i do spolupráce se skupinou Fleret, a přestože se jednalo o trochu jiný druh hudby, diváci a posluchači je nadšeně přijali. Zemřela 11. února 2017 ve věku nedožitých 88 let. Pohřbena je v Rožnově pod Radhoštěm na valašském Slavíně. Náhrobek, jehož autorem je akademický sochař Miroslav Machala, znázorňuje postavu ženy se šátkem a tradiční sponou, které pro ni byly typické.