Mladí sportovci ze Zlínského kraje přivezli z olympiády 46 medailí

ZLÍNSKÝ KRAJ - V Liberci skončila několikadenní Letní olympiáda dětí a mládeže 2019 a mladí sportovci ze Zlínského kraje na ní získali 46 medailí. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí krajského úřadu Adéla Kousalovvá.

V celkovém pořadí se Zlínský kraj umístil na šestém místě s počtem 13 zlatých, 9 stříbrných a 24 bronzových medailí.

„To, co všichni víme, se prokázalo. Zlínský kraj má výborné mladé sportovce. Olympiáda pro děti a mládež je tak skvělý způsob, jak naši mládež podnítit k aktivitě, která vede k soupeření mladých mezi sebou, a dosažení ještě lepších sportovních výsledků, díky nimž pak mohou být příkladem ostatním,“ ocenil Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje.

V 19 sportech a 65 disciplínách poměřilo své síly celkem 3 399 účastníků z celé republiky. Zlínský kraj jelo do Liberce reprezentovat 246 mladých sportovců.

„Olympiáda dětí a mládeže má dva důležité aspekty, první směřuje k mladým sportovcům, olympiáda je pro ně obrovskou motivací, a to nejen pro sportovce, kteří se jí přímo účastní. Druhým je snaha do olympiády zapojovat svazy, aktivně se například podílí více než 600 trenérů napříč republikou. Český sport se na této akci učí vzájemně fungovat a myslím si, že toto může českému sportu hodně pomoci,“ uvedl místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman.

Zimní olympiáda v roce 2020 se bude konat v Karlovarském kraji, který je posledním ze všech krajů republiky v pořádání několikadenních sportovních her.

Video

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x