Holešovský zámek vystavuje díla regionálních umělců

HOLEŠOV - Na holešovském zámku začala tradiční souhrnná výstava obrazů, grafik, plastik, užitého umění a fotografií nejen holešovských výtvarníků nazvaná Letní iluze. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

 V zámecké galerii v Holešově bude výstava otevřená denně kromě pondělí až do 29. září.

Na zámku vystavují autoři z Holešova a okolí, z Kroměříže, Fryštáku a Bystřice pod Hostýnem. Je to Blanka Ševelová, Václav Seifert, Tomáš Krejčí, Nelly Billová, Jana Jurášková, Roman Uwe Juráň, Karel Jakóbek, Cyril Gaja, Marie Měchurová, Jana Papežíková, Miriam Johanka, Šárka a Jiří Andrlíkovi, Martina Sigmundová, Jonáš Truhlář, Zuzana Bílá, Anna Janálová, Josef Musil, Radmila Vraníková, Milada Ivánková, Vladimíra Hlavinková, Jarmila Slaninová, Jitka Churá, Pavla Böhmová, Olga Fuksová, Pavla Smolinková, Juraj Kováč, Lenka Truhlářová, Hana Nováková, Jaroslav Chudárek, Barbora Winklerová, Ladislav Horák, Miriam Johanka Štivarová a Michaela Šťastná. „Kromě tradiční malby, kresby, plastik a fotografií jsou vystaveny také výrobky z kůže a ručně vyráběná mýdla,“ doplnila Podhajská.

Letní iluze se každoročně těší velké pozornosti vystavujících i návštěvníků právě proto, že poskytují příležitost umělecky se vyjádřit a svou práci prezentovat. Tradičně představují pestrou nabídku umění od trojrozměrných exponátů ze skla, keramiky a kovu přes grafiku, fotografie až po malbu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x