Kroměřížská dráha nabídne letní jízdy historickým vlakem

KROMĚŘÍŽ - Spolek přátel železnic Kroměřížská dráha nabídne v létě obyvatelům i návštěvníkům Kroměříže jízdy historickými motorovými vlaky na trati mezi Kroměříží a Tovačovem na Přerovsku. Jezdit se bude každou sobotu od 29. června do 31. srpna, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

„Jsme rádi, že se Kroměřížská dráha rozhodla těmito jízdami oživit letní dění v Kroměříži a okolí. Věřím, že historický vlak zaujme nejen nadšence pro železnici, ale i ostatní dospělé a děti,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Kroměřížská dráha vypravuje historické vlaky po tratích Hané od roku 2007. O sedm let později otevřela muzeum se železniční tematikou v prostorách lokomotivního depa na kroměřížském nádraží. „A protože se jak historické vlaky, tak i muzeum těší rostoucí oblibě, rádi bychom učinili další krok k tomu, abychom se mohli ve vlacích i muzeu potkávat častěji a pravidelně,“ řekl Rostislav Kolmačka ze spolku Kroměřížská dráha.

Kroměřížská dráha připravila prázdninové jízdy výletních historických vlaků pod názvem Hanácké léto na kolejích, a to ve spolupráci s městy Kroměříž a Tovačov a dalšími partnery. Současně s těmito jízdami bude každou sobotu otevřeno zmíněné železniční muzeum. Více informací včetně jízdního řádu je na internetových stránkách http://www.prototypy.cz/KMD/index.php.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x