KAM ZA KULTUROU: Prázdniny jsou tady, pojďte se bavit!

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zústáváte tento týden doma? Nesmutněte, v našem kraji vás čeká spousta zábavy.

V Uherském Hradišti pokračuje až do 7. července 12. ročníku Slováckého léta. Je to obsahově rozsáhlá a významná sportovně kulturní událost pro celou rodinu s bohatým programem. Probíhá v historickém centru Uherského Hradiště. Vstupné na akce je zdarma, ale na některých akcí benefičního charakteru je dobrovolné vstupné.   

Dvacátý ročník Dnů lidí dobré vůle proběhne ve Velehradu 4. a 5. července. Jejich součástí je řada akcí a aktivit pro všechny věkové kategorie. Například sportovce potěší možnost setkání s legendárním fotbalistou Antonínem Panenkou, který povede kvalifikaci i finále soutěže ve fotbalových dovednostech. Odborníci pak ocení vzdělávací seminář vedený německým knězem Anselmem Grünem.  Večerní program 4. července vyplní tradiční Koncert lidí dobré vůle, který začíná v 19:30. Pátek 5. července je věnován především poutnímu programu Národní poutě – Slavnosti sv. Cyrila a Metoděje.  

V Rožnově pod Radhoštěm připravili již 40. ročník mezinárodního folklorního festivalu Rožnovské slavnosti. Od čtvrtka 4.  do neděle 7. července bude areál Valašského muzea v přírodě žít pestrou nabídkou 4 festivalových dnů, během nichž se v 30 programech představí na 800 účinkujících z Lašska,  Slovácka i z Čech, ze Slovenska, Bosny a Hercegoviny, Ukrajiny a z Mexika.

V sobotu 6. července bude možné cestovat do Rožnova pod Radhoštěm historickým parním vlakem na trati z/do Valašského Meziříčí. Vlaky odjíždějí z Valašského Meziříčí  v 9:10  a 13:10 hod, z Rožnova pod Radhoštěm zpět do Valašského Meziříčí se jede v 11:00  a 15:00 hodin.

Napajedla budou svědkem IV. ročníku svátku burgerů. 6. července v areálu za Novým Klášterem proběhne Burger Fest 2019. Akce začíná ve 12 hodin, zúčastní se jí nejméně desítka producentů stále více oblíbené speciality.

V areálu Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích proběhne 6. července Den hrnčířů. Bohatý program od 9 do 17 hodin doprovodí dvě cimbálové muziky, v 11 hodin vystoupí skupina historického šermu. V průběhu Hrnčířského dne bude v 11:30 otevřena vernisáží výstava „Poznej kulturní a historické dědictví příhraničních regionů – Východní Moravy a Trenčín regionu“.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x