Ještě rostou, ale sucho zlobí. Švagrové s rysíma očima byly úspěšné

ZLÍNSKO - Tyhle dámy už vyrostly z dívčích střevíčků, ale chuť do života a taky do objevování nového jim tedy rozhodně nechybí. V parnech posledních dnů si dvě švagrové Boženka a Danka (ta žije ve slovenské Senici) vyrazily do lesa, hledat ve Vizovických vrších spíše stín než houby.

Ale ouha, košík, který si vzaly jen tak, aby v lese nevypadaly jako neznalé, se nakonec velmi překvapivě, ale o to příjemněji ze dvou třetin zaplnil.

„Našly jsme skoro dvacet pravých hřibů, horko jim sice pálí hlavičky, ale jinak byly zcela v pořádku, k tomu holubinky a pár růžovek,“ hlásily dámy svorně a s příjemným pocitem.

Houby teď dva tři týdny rostly docela bohatě, je ale pravda, že sucho jim rozhodně dobře nedělá.

„Ano, v lese už je vláhový deficit zase znát, kdo najde v těchto dnech, je opravdový mistr,“ vypráví amatérský mykolog profesionální úrovně Vojtěch Johaník z Uherského Hradiště.

„No, to se tedy pan znalec fakt mýlí, my dvě jsme opravdu sváteční houbařky, ale úlovky to byly krásné,“ smálo se duo D+B.

Jinak houbaři sázejí své prošoupané boty na to, že by například dvoudenní déšť přinesl během deseti dnů pravé letní houbařské hody.

„Už je čas i na kozáky, křemenáče, klouzky, lišky, holubinky a mnohé další houby,“ domnívá se Johaník.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163841′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2394‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163841‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x