Policisté si posvítili na podnapilé děti

ZLÍNSKÝ KRAJ - Policisté odhalili ve Zlínském kraji 25 podnapilých dětí, v drtivé většině šlo o dívky. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policisté ve Zlínském kraji se zapojili do celostátní akce Hazard, alkohol, děti, která je zaměřená na podávání alkoholu mládeži a hazardní hraní. Přistihli 20 dívek a pět chlapců ve věku od 15 do 18 let, kteří požili alkohol.

Strážci zákona se vydali do restaurací, klubů, zábavních podniků, diskoték, ale i parků, sídlišť a na náměstí kontrolovat, zda tam není podáván osobám mladším 18 let alkohol. Policisté v 25 podnicích zkontrolovali přes 400 osob. V jejich sítích uvízlo 25 mladistvých, kterým někdo nezákonně prodal nebo podal alkohol a byli pod jeho vlivem. „Zajímavostí je, že se ve 20 případech jednalo o opilé dívky a pouze v pěti případech o chlapce. Mezi nejvyšší naměřené hladiny alkoholu patřila hodnota 1,62 promile u mladistvého chlapce na Uherskohradišťsku. Ještě vyšší hladinu alkoholu v dechu však měl patnáctiletý mladík v Hulíně, který nadýchal 1,66 promile. Tento mladík nebyl kontrolovaný v restauraci, ale policisté ho přistihli, jak jede opilý na jízdním kole. Mladík byl vůči policistům arogantní a agresivní, proto ho museli kolegové za pomocí hmatů a chvatů spoutat. Po propuštění z policejní služebny ho policisté předali za asistence sociální pracovnice rodičům,“ konstatovala Javorková.

Policisté v deseti případech zjistili, kdo mladistvým alkohol prodal nebo podal. Tyto přestupky postoupí nyní příslušnému správnímu úřadu k projednání. V průběhu kontrol také policisté zjistili osobu v celostátním pátrání, na kterou byl vydán příkaz k zatčení.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x