Silný vítr se přehnal přes Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ - První červencový den od půl páté odpoledne začali přijímat hasiči na tísňové lince žádosti o pomoc při odstraňování následků silného větru, který se přehnal postupně celým našim krajem.

Během 24 hodinové směny tak vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči k celkem 170 událostem, týkajících se počasí. Největší nápor byl v podvečer, kdy hasiči na celém území kraje odstraňovali především popadané stromy na komunikace a elektrická vedení. Celkově tak za směnu vyjeli 147 krát odstranit větve či stromy. Silný vítr však strhával i krytinu ze střech domů. Těchto událostí přijali hasiči celkem 18. Na Zlínsku vítr strhl střechy domů v Napajedlech a Halenkovicích. V Otrokovicích zase hasiči zajišťovali billboard, neboť hrozil jeho pád na chodník. Ve Vsetíně hasiči zajišťovali padající plechy ze střechy domu s pečovatelskou službou.

V obci Chomýž na Kroměřížsku osm jednotek likvidovalo požár střechy rodinného domu, do kterého podle oznamovatele udeřil blesk. Hasiči k likvidaci požáru použili celkem čtyři hasební proudy vody a během chvíle měli požár pod kontrolou. Poté již jen dohašovali skrytá ohniska a dům kontrolovali termokamerou. Naštěstí se událost obešla bez zranění obyvatel.

Dále profesionální hasiči z Kroměříže a Morkovic-Slížan zasahovali na ulici Uhřická v Morkovicích-Slížanech u havárie osobního vozidla, jehož řidič zůstal v autě zaklíněn. Pomocí hydraulického zařízení muže vyprostili. Na místě byli taktéž záchranáři, kteří si těžce zraněného řidiče převzali do své péče. Příčinu nehody šetří  dopravní policisté. Silnice byla v době zásahu složek IZS obousměrně uzavřená. 

Klid ve Zlínském kraji nastal od jedenácté hodiny večerní. Všichni hasiči se tak mohli vrátit zpět na své stanice. Od páté hodiny ranní však už opět jsou hasiči v terénu a odstraňují popadané stromy z cest či cyklostezek.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163843′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2396‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163843‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x