Rekonstrukce ulice Díly VI přinese i bezpečnou cyklostezku

ZLÍN - V pondělí 8. července začnou stavební práce ve zlínské ulici Díly VI. Kompletní přestavbu čeká celá ulice, serveru Zlin.cz to sdělil Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

Kostkový povrch nahradí asfaltobeton, podél vozovky bude oboustranně opraven chodník pro pěší a na východní straně povede trasa cyklostezky. Součástí stavby je i oprava přechodu pro chodce v dolní části ulice a také její nové nasvětlení.

„Důvodem této již dříve zvažované rekonstrukce je především velmi špatný stav povrchu komunikace. Kromě výměny povrchu bude komunikace rozšířena také o cyklostezku. To přispěje nejen ke zvýšení bezpečnosti cyklistů, ale i ke zvýšení plynulosti dopravy,“ uvedl radní pro oblast dopravy Michal Čížek.

Rekonstrukce s sebou přinese také dopravní omezení. Komunikace bude po celou dobu obousměrně uzavřena. Průjezd ulicí Díly VI bude povolen pouze vozidlům MHD a Integrovaného záchranného systému. Pro vozidla rezidentů a zásobování bude umožněn jednostranný vjezd i výjezd z třídy Tomáše Bati, a to pouze k zástavbě domu s obchody na třídě Tomáše Bati.

Dokončení stavebních prací proběhne nejpozději do konce letošního roku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x