František Čuba naposledy. Pohřeb měl ve svých Slušovicích

SLUŠOVICE - Málokteré spojení fungovalo a dodnes funguje tak jako František Čuba a Slušovice. Bývalý šéf velikého zemědělského podniku ať už JZD či později Agrokombinátu zemřel před pár dny, minulý pátek. Poslední rozloučení se konalo ve slušovickém kostele.

Čubovi bylo třiaosmdesát, na poslední rozloučení dorazil mimo jiné prezident republiky Miloš Zeman a řada bývalých spolupracovníků i členů blízké a širší rodiny.

Vzpomínalo se a například jeho synovec prozradil zajímavou věc. „Do Neubuzi jsem jezdil jako kluk ke strejdovi Františkovi na prázdniny, viděl jsem ho minimálně, ráno už byl pryč, vracel se pozdě večer, byl mimořádně pracovitý. Na druhou stranu si na nás našel čas, uměl být i vlídný a lidský. I po letech si myslím, že zaslouží obdiv, dokázal toho skutečně hodně.“

Video

Do kostela na přání rodiny novináři nemohli. 

„S Čubou odchází definitivně kus historie Slušovic i celého širokého okolí,“ vyprávěl před kostelem jeden z jeho bývalých spolupracovníků.

„Byla to úžasná osobnost, mnozí mu vděčí za mnohé,“ konstatoval Pavel Valoušek starší, v době slušovického Agrotýmu pětkrát mistr republiky v rallyesportu v jeho barvách.

František Čuba působil v posledních letech i jako senátor, kvůli zhoršenému zdraví se mandátu předčasně vzdal.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x