Dvě dětská hřiště v Hradišti získají novou podobu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Na nové dětské herní prvky a celkově zlepšené prostředí hřišť se mohou těšit děti a jejich rodiče z uherskohradišťské ulice Ztracená v části města Sady a v ulici Větrná na sídlišti Východ. Město plánuje udělat ze zastaralých plácků atraktivní a moderní dětská hřiště, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Pášma.

Na menším z obou hřišť (Sady) děti nově najdou důmyslnou lezeckou sestavu a řetězovou houpačku, dopadové plochy budou z kačírku.

Navržené herní prvky jsou určené pro děti starší šesti let a jsou vyrobeny z vysoce odolných, bezpečných, bezúdržbových materiálů (galvanizovaná ocel). Vlastnosti použitých materiálů minimalizují náklady na následnou údržbu.

Město v úpravách a obnově dětských hřišť pokračuje podle tři roky staré koncepce, o podrobnostech se ale radí také s místními. „Věc jsme projednávali s místní komisí v Sadech, která se na celkovém finančním objemu přes 710 tisíc korun také spolupodílí,“ připomněl místostarosta Čestmír Bouda.

Druhé ze zmíněných dětských hřišť, vedle základní školy na Východě, již nevyhovovalo normám pro dopadové plochy na dětském hřišti, a ani jeho celkový stav už neodpovídal současným požadavkům.

Na hřišti je proto naplánováno rozšíření plochy stávajícího hřiště, doplnění nových herních prvků, jako jsou lezecká sestava, kolotoč – supernova, žebřík či zapuštěná trampolína, dále se uskuteční přesun a jiné umístění stávajících herních prvků a vysazení dvou stromků.

Zde jsou navrženy herní prvky pro děti 8 a více let. Také tyto jsou vyrobeny z vysoce odolných, bezpečných a bezúdržbových materiálů. Zpevněná plocha hřiště bude z lité pryže. Ta bude sloužit i jako dopadová plocha.

„Litou pryž na toto hřiště chceme dát proto, že výborně tlumí otřesy a její povrch je elastický bez problematických spojů. Litá pryž jako dopadová plocha je bezpečná, extrémně trvanlivá, vodopropustná a má minimální nároky na údržbu,“ objasnil místostarosta Bouda.

Tyto úpravy si také vyžádají podstatně vyšší náklady – budou stát 1,8 milionu korun. Podobně jako v Sadech také zde byly otázky kolem revitalizace projednány s místní komisí.

Úpravy obou hřišť se uskuteční během letních prázdnin, dokončení je plánováno do 16. srpna.

Dětská hřiště jsou jedním z nejfrekventovanějších témat, kterými se zabývá veřejnost. „Všechna hřiště a sportoviště ve veřejném prostoru najednou opravit nelze, ale jen v posledních dvou letech jsme z několika již minimálně využívaných hřišť udělali místa, kde se to dětmi jenom hemží. A podobně budeme postupovat dál, s tím, že značný důraz budeme klást na použité materiály,“ dodal starosta města Stanislav Blaha.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x