Neusnadňujte práci zlodějům, nabádají i toto léto policisté

KROMĚŘÍŽSKO – Peněženka, která zmizela z nestřežené tašky, nebo kolo, které si zloděj vzal ze stojanu, protože nebylo zamčené. To jsou případy, které v těchto dnech evidují policisté na Kroměřížsku, uvedla jejich mluvčí Simona Kyšnerová pro server Zlin.cz.

V úterý odpoledne oznámila kroměřížským policistům osmačtyřicetiletá žena, že přišla o svou peněženku.

Žena seděla na lavičce na náměstí v Kroměříži. Když uviděla kamarádku, která k ní přicházela, vyšla jí kousek naproti. Kabelku však nechala ležet na lavičce a na pár vteřin ji tak spustila z dohledu. S kamarádkou prohodila jen několik slov a vrátila se pro věci. Poté se přemístila do relaxační zóny, kam přišel její bývalý přítel s jejich dcerou. Kabelku si tam položila na sedátko dětského kočárku dcery.

„Také zde na moment spustila tašku z očí. Bylo to zrovna v okamžiku, kdy bývalý přítel odešel k baru a ona musela odběhnout za dcerkou. Když po chvíli chtěla koupit dítěti pití, zjistila, že se peněženka v kabelce nenachází. Okradená žena tak přišla o peněženku s finanční hotovostí ve výši bezmála tři tisíce korun a dále o osobní doklady, platební kartu i drobné písemnosti,“ popsala policistka.

Pachatel se podle jejích slov tímto jednáním dopustil trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu po dopadení hrozí až dva roky vězení.

Policisté upozorňují: „Kapsáři vyhledávají místa s větším výskytem lidí a využívají jejich nepozornosti. Samotná krádež bývá blesková a předem pečlivě nacvičená. Kapsáři kradou nepozorovaně. Mnohdy se okradený o chybějící peněžence dozví až později a na jiném místě, než kde k odcizení došlo.“

V tom samém dni odpoledne přišel o své jízdní kolo patnáctiletý chlapec. Cyklista kolo nechal před prodejnou potravin v obci Kvasice. Opřel ho o zeď a odešel nakupovat, aniž by ho zamkl. „A právě této situace zřejmě využil pohotový zloděj, který neuzamčený dopravní prostředek odcizil. Když chlapec zhruba po třech minutách z obchodu vyšel, čekalo na něj nemilé překvapení, jízdní kolo v hodnotě dvanáct tisíc korun bylo pryč,“
Zmizení kola teď vyšetřují policisté z kroměřížského obvodního oddělení. „Po odcizeném jízdním kole i pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestného činu krádež, nyní pátráme. V případě dopadení mu hrozí až dva roky vězení,“ vzkázala Kyšnerová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x