Dopravní hřiště ve Vsetíně bude mít i železniční přejezd

VSETÍN - Dětské dopravní hřiště, fungující v areálu základní školy na Trávníkách, se příští rok dočká generální opravy. Server Zlin.cz o tom informoval za vsetínskou radnici Michal Horský.

Hřiště využívají v rámci dopravní výchovy žáci všech základních škol ze Vsetína a také z okolních obcí. V poslední době je však jeho stav nevyhovující. Trávnická škola proto na příští rok připravuje rozsáhlou opravu.
Spočívat bude mimo jiné v obnově poškozeného asfaltového povrchu a výměně dlažby chodníků.

„Dále obnovíme vodorovné a svislé dopravní značení tak, aby odpovídalo současné legislativě. Výměny se dočká i světelná signalizaci včetně kabeláže s chráničkami sloupů,“ přiblížil ředitel ZŠ Trávníky Libor Slováček a pokračoval: „Na hřišti přibudou i dopravní prvky pro nevidomé. Jde především o signální a varovné pásy na chodníku a vodicí pásy na přechodu pro chodce. Nově instalujeme simulovaný zabezpečený železniční přejezd bez závor, a to včetně kolejí. A v neposlední řadě pak chceme areál dovybavit lavičkami a odpadkovými koši, neboť tam chodí odpočívat i děti ze školního klubu a družiny.“

Opravu dětského hřiště by škola chtěla realizovat příští rok během letních prázdnin. Vyžádat si má 1,9 milionu korun, z čehož jednu polovinu uhradí dotace Zlínského kraje a druhou pak ze svého rozpočtu město, které je zřizovatelem školy.

Příprava investice ale probíhá už teď. „Zastupitelstvo města v této souvislosti uvolnilo 150 tisíc korun na zpracování projektové dokumentace,“ uvedl místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka a dodal: „Výchova dětí na dopravním hřišti slouží ke zvyšování jejich bezpečí v reálném provozu na komunikacích. Investici do této opravy proto považuji za velmi důležitou a potřebnou.“

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x