Fotbal Zlín. Zdravá ekonomika, špatný stadion, naladěný mančaft

ZLÍN - V pondělí přijede nabušený mistr, pražská Slavia. Svátek fotbalu ve Zlíně hned na úvod nejvyšší soutěže. Začíná druhé zlínské století nejpopulárnější hry světa.

Nový je trenér Csaplár. Ambice? 

„Moje ambice je hrát nahoře a dostat se třeba do první šestky. Trénujeme hodně tvrdě, kluci mají chuť, jsou pozitivně naladěni. Dva dny už s námi trénuje ukrajinský stoper Azackij, vážně se nám zranil Vraštil, to je škoda, půjde na operaci kolenního vazu, smůla jako hrom.“

Pozitivní náladu na tiskovce poněkud kazí stav zlínského stadionu.

„Majitelem by se mělo po Sportovních klubech Zlín stát město, na první nejakutnější opravy máme slíbeno šest milionů korun, ale na rekonstrukci, kterou by stadion potřeboval, to samozřejmě není,“ říká ředitel klubu Leoš Gojš.

Dovolenou si ještě pár dnů užívá Zdeněk Grygera, už ne sportovní nýbrž generální manažer. “ S novou funkcí má nové, rozsáhlejší pravomoce,“ vysvětluje majitel klubu Zdeněk Červenka.

Zlínský fotbal veze dvaašedesátiletý nejen byznysmen, ale i filosof úskalími i úspěchy už dvacet let.

„Není mi čtyřicet ani padesát, rád bych se porozhlédl po někom, kdo by měl zájem klub převzít. Ne, neutíkám, rozhodně ne, ale nabízím spolupráci,“ tvrdí úspěšný podnikatel.

„Fotbal je taky podnikání, byznys, nemám rád červená čísla, ekonomicky se nám daří, chceme tuhle rozumnou linii držet i dál.

Diváka zajímá především sportovní výkonnost a třeba hned úspěch se Slavií, nejtěžším protivníkem. Hraje se od 18 hodin v pondělí.

„Nemyslím si, že by byla silnější než v předešlém ročníku,“ konstatuje šéf Červenka, začínají jim odcházet hráči, to s kádrem vždycky trochu zamíchá, ale kvalitní jsou s miliardovým rozpočtem na naše české poměry samozřemě moc a moc.“

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x