Valašské Meziříčí rozdá lidem zdarma tašky na tříděný odpad

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Valašské Meziříčí chce občanům o prázdninách rozdat skoro 1500 setů tašek na třídění a manipulaci s tříděným odpadem. Tašky na papír, plast a sklo mají ještě více zefektivnit nakládání s odpady, řekl serveru Zlin.cz mluvčí radnice Lukáš Martinek.

Tašky jsou určené všem typům domácností na území města i v jeho místních částech. „Výdej bude na sběrném dvoře v ulici M. Alše 833 od 15. července do 30. srpna, a to vždy od pondělí do pátku v době od 8:00 až do 16:30,“ informoval Martinek.

Tašky budou zdarma. „Stačí jen uvést adresu a podepsat se. Zároveň platí, že jedna domácnost má nárok na jeden set. Společenství vlastníků bytových jednotek z panelového domu může vybrat jednoho svého zástupce, který pak tašky rozdá do jednotlivých domácností v paneláku. Tuto aktivitu uvítáme, pracovníci sběrného dvora tak ušetří hodně času,“ uvedl Michal Lysák z odboru komunálních služeb.

Cílem aktivity je podpořit obyvatele města v separaci odpadu. „Praktické plastové tašky tří barev na třídění papíru, skla a plastu se dají navzájem spojit suchým zipem. Lidé tak mohou doma odpad třídit přímo do těchto tašek a poté jejich obsah jen vysypat do kontejneru stejné barvy. Tašky jsou použitelné opakovaně a výborně uskladnitelné, tudíž i manipulace s nimi je velmi příjemná. Pokud bude na tašky kladná odezva, město bude uvažovat o této podpoře i v dalších letech,“ doplnil Lysák, který má odpadové hospodářství na starosti.

Město Valašské Meziříčí tašky nakoupilo ve spolupráci s kolektivním systémem EKO-KOM. „V následujícím období se budeme snažit zefektivnit systém nakládání s odpady, abychom se v budoucnu vyhnuli nechtěnému navýšení nákladů na likvidaci odpadů, nebo jej alespoň zmírnili. Toto je právě jedna z aktivit, která může separaci odpadu zpopularizovat,“ dodal Lysák.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x