Dalších pět zastávek MHD bude v Otrokovicích bezbariérových

OTROKOVICE - Zejména vozíčkáři, méně pohybliví lidé a rodiče s dětmi v kočárcích ocení další bezbariérové zastávky na trase MHD v Otrokovicích. Jedná se o zastávky Nadjezd a U Dřevnice v obou směrech, kde právě probíhá rozsáhlá rekonstrukce mostu nad železnicí a o zastávku na točně Štěrkoviště, informovala server Zlin.cz mluvčí tamní radnice Romana Stehlíková.

Rekonstrukce zastávek si vyžádá přibližně čtyři měsíce prací. Demontovat stávající zastávky začali pracovníci zhotovitelské společnosti na začátku měsíce července letošního roku. Cestující budou moci nově upravené zastávky využívat od konce října 2019, kdy by měl být dokončen i most v ulici Nadjezd.

V současné době se dotkne cestujících drobné omezení pouze na točně Štěrkoviště, neboť zbylé zastávky se nacházejí na momentálně uzavřeném mostě nad železnicí. „Na Štěrkovišti dojde k přesunutí zastávky v rámci stávající zastávkové plochy o pár metrů. Budou zde mírně ztížené podmínky pro nástup a výstup do autobusů, proto je vhodné, aby cestující dbali na bezpečnost svou i svého okolí,“ uvedl Erik Štábl z odboru rozvoje města. Upřesnil, že na Štěrkovišti budou vybudovány nové chodníky, nové zastávkové zálivy a instalován mobiliář včetně zastávkového přístřešku.

Součástí celkové rekonstrukce na jednotlivých zastávkách budou zemní práce, osazení obrub, pokládka dlažeb, úprava povrchu komunikace, montáž zastávkového přístřešku a dopravního značení. „Nové zastávky umožní bezpečnější vystupování a nastupování imobilním lidem a rodičům s kočárky a zároveň lepší komfort pro všechny cestující,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Celková cena rekonstrukcí je vyčíslena na deset a půl milionu korun. „Cena bude částečně hrazena z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu. Asi padesát procent z částky nám bude proplaceno v rámci uznatelných nákladů, uvedla starostka s tím, že zbylá část financí je vyčleněna na tuto investiční akci v rozpočtu města.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x