Přetržené nosné lano trolejového vedení zkomplikovalo v pátek dopravu

ZLÍN - Přetržené nosné lano trolejového vedení na křižovatce ulic Okružní – Středová ve Zlíně bylo v pátek 12. července ráno důvodem nepravidelností v provozu MHD v oblasti Jižních Svahů. Závadu se pracovníkům údržby vrchního vedení podařilo opravit během hodiny, informoval server Zlin.cz mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Náhodně vypadlý sběrač trolejbusu zachytil v pátek 12. července krátce po 5. hodině ranní nosné lano trolejového vedení a přetrhl je. Následkem této závady muselo být odpojeno elektrické napájení trolejového vedení v oblasti celých Jižních Svahů, takže trolejbusy, které nejsou vybaveny pomocným dieselagregátem, zůstaly stát. „Postihlo to zejména vozy na lince 8 i několik vozů na lince 6,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek a dodal: „V nejkratším možném čase jsme na dotčené linky vypravili tři náhradní autobusy, aby bylo narušení pravidelnosti provozu v ranní dopravní špičce co nejmenší. Za vzniklá zpoždění nebo i vynechání některých spojů nebo částí trasy se cestujícím omlouváme.“ Za volant náhradních autobusů usedl hotovostní řidič, hotovostní dispečer a jeden pracovník z dílny.

Na místo poruchy vyjel montážní vůz s pracovníky údržby vrchního vedení. Jejich rychlým zásahem bylo poškozené lano opraveno a elektrické napájení trolejového vedení v odpojené oblasti mohlo být znovu spuštěno již v 5.58 hodin. Trolejbusy se pak na svých trasách postupně vracely do časových poloh podle jízdních řádů a náhradní autobusy mohly být staženy.

Problémy ve Středové ulici trvají více dnů. „Ve Středové ulici na Jižních Svazích, tj. na linkách 9, 10 a 14, je provoz MHD i ostatních vozidel již několik dnů velmi komplikovaný kvůli frézování a obnově povrchu vozovky a tato stavební činnost je rovněž příčinou určitých zpoždění. Situace se mění z hodiny na hodinu, jezdí se v jednom jízdním pruhu, musí se čekat u světelné signalizace, v závislosti na postupu prací naše vozidla po část dne zcela vynechávají zastávku Budovatelská. Informujeme o tom na zastávkových elektronických panelech i vývěskami v terénu, ale k cestujícím se aktuální informace nemusí vždy včas dostat. Prosíme o pochopení. Po dokončení opravy silnice bude jízda Středovou ulicí pro MHD i ostatní účastníky silničního provozu komfortnější,“ doplnil vedoucí dopravního úseku DSZO.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x