Vsetín zná konečnou podobu TOP 10 příležitostí a problémů svého města

VSETÍN - O definitivní podobě TOP 10 příležitostí a hrozeb Vsetína hlasovali občané v anketě na webu města do 30. června. Na prvním místě se umístil záměr investora postavit v Luhu spalovnu, na druhém adaptační opatření ke změnám klimatu, informovala server Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Na třetí příčce skončila podpora zubních lékařů a dalších odborníků.

Letošního hlasování se zúčastnilo 858 lidí, což je méně než v loňském roce, kdy hlasovalo 1500 občanů, ale více než v roce 2017, kdy se v anketě sešlo 547 hlasů. Celkem 480 hlasů, což je 56% hlasujících, získal bod NE Spalovně odpadů.

„To, že Vsetíňané vnímají jako největší problém projekt nové spalovny pro nás není žádným překvapením. Vnímáme jejich obavy, zejména o možné dopady tohoto zařízení na životní prostředí. I my přistupujeme k projektu velmi obezřetně. Od investora, kterým je soukromá společnost, jsme si vyžádali veškeré podklady, které důkladně zanalyzujeme. Považujeme za důležité, že probíhá šetření krajského úřadu, tzv. EIA, které má možné dopady nové spalovny na životní prostředí pojmenovat. I tento výsledek bude velmi důležitý pro naše rozhodnutí, zda město Vsetín projekt výstavby spalovny podpoří či naopak využije veškerých zákonných možností, jak mu zabránit. V zastupitelstvu jsme již také rozhodli, že pokud spalovna skutečně vznikne, bude zpracovávat pouze odpady z našeho správního obvodu, tedy, že se do Vsetína nebudou vozit odpady odjinud. To považujeme za velmi správné rozhodnutí,“ sdělil místostarosta Tomáš Pifka.

Dále by místní uvítali modernizaci zastávek MHD, cyklostezku městem a vybudování venkovního amfiteátru. „Všemi problémy a podněty z této desítky se budeme zabývat,“ dodal Pifka.

TOP 10 byla nadefinována v rámci každoroční akce nazvaná S námi pro vás za jeden provaz, kterou letos pořádala vsetínská radnice 20. května v Domě kultury. Květnové jednání se těšilo zájmu veřejnosti, sešlo se přibližně 150 občanů. Kulaté stoly se konaly na témata: doprava, rozvoj města (urbanismus a životní prostředí), sociální služby, kultura, školství, podnikatelské prostředí a cestovní ruch. Svůj prostor k vyjádření dostala i mládež – jeden tematický stůl obsadili studenti středních škol, druhý žáci základních škol. Z jednání vzešla finálová desítka, o jejímž definitivním pořadí se hlasovalo ve webové anketě.

V minulých dvou letech označili občané za nejvýznamnější problém nedostatek prostředků pro sociální služby, radnice reagovala navýšením Dotačního programu pro sociální služby o více než jeden milion korun ročně.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x