Ve Vizovicích se pokusí odvlhčit historickou budovu Lidového domu

VIZOVICE - Vizovická radnice se snaží odvlhčit budovu historického Lidového domu v centru města. Serveru Zlin.cz to za město oznámila Iva Kopečná.

Radnice se rozhodla zvolit elektrofyzikální systém Hydropol, kdy na třech různých místech v budově jsou instalovány přístroje s napájením 220 V. Ty vydávají elektrické impulzy, které vlhkost ve zdivu stlačují zpět do základů. Náklady na tuto investici činí 181 tisíc korun.

Před samotnou montáží byly provedeny sondy zdiva a zaznamenána jeho vlhkost. Za půl roku od instalace přístrojů firma Hydropol opětovně vlhkost změří. Výsledky by měly prokázat její snížení. V případě, že by ke snížení vlhkosti nedošlo, může město odstoupit od smlouvy.

„Vzhledem k tomu, že jde o objekt, v němž sídlí část odborů městského úřadu, bylo by velmi obtížné za provozu řešit odvlhčení budovy injektáží nebo jiným způsobem vyžadujícím větší rozsah stavebních činností. Proto zkoušíme nejšetrnější možný způsob,“ řekl tajemník městského úřadu Jaroslav Pavelka. A dodal, že stejný systém používají například v zámku v Holešově.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x