Zastávka MHD na Vršavě bude bezpečnější

ZLÍN - V Sokolské ulici ve zlínské části Vršava začaly stavební práce, které mají za cíl vytvořit bezpečnější zastávku MHD. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Tomáš Melzer.

Na konci léta má být opravovaná část ulice širší, s novým kvalitním povrchem a zastávkou MHD se zálivem. Většinu času bude provoz řízen kyvadlově v jednom pruhu. Jde o investici města, kterou realizuje jím vlastněná společnost Technické služby Zlín.

V aktuálně rekonstruovaném úseku ulice Sokolská je zastávka MHD vytvořena nejjednodušším možným způsobem, kdy vozy městské hromadné dopravy zastavují přímo v jízdním pruhu. Vzhledem k úzkému profilu vozovky a hustotě dopravy tak dochází ke komplikacím a stoupá riziko vzniku kolizních situací.

„Práce budeme provádět tak rychle, jak jen to naše kapacity a technologické lhůty umožňují. Po celou dobu zůstane zachován průjezd stavbou jedním jízdním pruhem, pouze poslední prázdninový víkend, kdy bude pokládán nový asfalt, dojde k úplné uzavírce,“ upřesnil ředitel technických služeb Jakub Černoch.

„Zvyšování kvality MHD ve Zlíně je jednou z mých priorit. Pevně věřím, že komplikace v dopravě v době realizace stavby vyváží výsledná podoba a funkčnost daného úseku, který byl do teď v neutěšeném stavu,“ dodal radní pro dopravu Michal Čížek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x