Židovský hřbitov v Holešově budou opět čistit dobrovolníci z celého světa

HOLEŠOV - V Holešově začíná tradiční workcamp Jewish Holešov 2019, mezinárodní dobrovolnický projekt, do kterého se každý rok zapojují lidé z celého světa, aby pomohli očistit a opravit židovský hřbitov. V rámci desetidenního pobytu však nebudou jen pracovat, čekají je výlety po okolí a setkání s místními lidmi, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Do Holešova tentokrát přijíždí pět velmi mladých účastníků v rozmezí 18 až 23 let z Mexika, Francie, Itálie, USA a Polska. Jsou mezi nimi i dvě koordinátorky. Právě Polka Alexandra Krajewska z Varšavy však vládne velmi dobrou češtinou, aby zvádla práce koordinovat s českou stranou. Pomáhat jí bude kolegyně ze Spojených států amerických Caitlin Cain.

„Dobrovolníci začnou pracovat ve středu 17. července a končí v sobotu 27. července. Budou pracovat pět až šest hodin denně, vzájemně si budou vařit tak, aby ochutnali všechny zastoupené mezinárodní kuchyně a zbytek času chtějí poznávat kraj, lidi a památky. Tradičně je čeká výlet do Kroměříže a na Hostýn, výlet do Rajnochovic na dětský tábor Tymy centra Všetuly a letos poprvé turnaj v pétanque se seniory z Centra pro seniory Holešov,“ upřesnila Podhajská.

Workcamp Jewish Holešov 2019 je projektem, který pro pořadatelské Městské kulturní středisko Holešov s finančním přispěním Židovské obce Brno zajišťuje nevládní nezisková organizace INEX-SDA. Konkrétní náplní práce dobrovolníků je pohrabat na hřbitově listí, posekat trávu, očistit náhrobky a ošetřit jejich kovové části.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x