Za uspořené peníze město opraví dětské hřiště

VSETÍN - Dětské hřiště v Jiráskově ulici ve Vsetíně se dočká opravy. Stane se tak ještě letos, ačkoliv s tím radnice pro tento rok původně nepočítala, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Jana Raszková.

„Díky kvalitní přípravě a realizaci jiných investičních akcí se nám podařilo uspořit finanční prostředky, které jsme se rozhodli investovat právě do opravy zmíněného hřiště. Operativně k ní můžeme přistoupit i z toho důvodu, že jsme na ni projekčně připraveni již z dřívějšího období,“ řekl starosta Jiří Růžička.

V rámci úprav bude z hřiště demontován původní mobiliář (lavičky, kovové průlezky a kolotoč). Odstraněno bude i současné pískoviště a dlážděný a živičný povrch včetně betonových obrubníků.

Nově hřiště získá částečně pružný umělý povrch a částečně povrch z betonové zámkové dlažby. Osazeno bude řadou herních prvků – pískovištěm s krycí plachtou, houpačkou či síťovou pyramidou. A také dovybaveno sedmi lavičkami, odpadkovým košem, stojanem na jízdní kola a infotabulí pro umístění návštěvního řádu.

„V současné době je vypsána veřejná soutěž na zhotovitele. Pokud vše půjde podle předpokladů, zahájíme práce v půli srpna a dokončíme v závěru listopadu,“ uzavřel starosta s tím, že předpokládané investiční náklady činí 3,5 milionu korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x