Univerzita třetího věku ve Zlíně nabízí kurz na ovládání chytrých telefonů

ZLÍN – Cyklus přednášek zaměřený na životní styl starší generace nebo ovládání chytrých telefonů nabízí jako novinku Univerzita třetího věku Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Chybět nebudou ani osvědčené kurzy jako angličtina, sdělila serveru Zlin.cz Jana Brázdilová z oddělení marketingu a komunikace Baťovy univerzity.

Univerzita připravila seniorům pro akademický rok 2019/2020 kromě tradičních kurzů i několik novinek. „Jsou pro ně ušité na míru. Vycházíme z jejich vlastních požadavků a oblastí jejich zájmů,“ uvedla koordinátorka kurzů univerzity třetího věku Jarmila Hřebíčková.

Mottem nejnovějšího kurzu je „Dožít se svatby svých pravnuků“ a seniory povede k pozitivnímu myšlení. „Představí jim seniorský věk jako životní etapu, kdy se člověk může konečně seberealizovat a uskutečnit svá dávná přání, na něž dříve kvůli neustálým povinnostem nebyl čas,“ uvedla Brázdilová. Podle Hřebíčkové je k tomu potřeba mít zdravé tělo a vyladěnou psychiku.

Kurz podle jejích slov seznámí posluchače s nejnovějšími poznatky o stárnutí lidského organizmu nebo s možnostmi prevence civilizačních chorob. Obsahovat bude také praktické rady, jak si prodloužit aktivní a kvalitní život nebo jak předcházet mezigeneračním konfliktům.

Podle Brázdilové je velký zájem mezi seniory i o další novinku v podobě kurzu ovládání chytrých telefonů. „V něm se naučí, jak pracovat s chytrým telefonem a nebát se ho využívat ve svém běžném životě,“ poznamenala Brázdilová.

Dlouhodobě velmi oblíbeným kurzem u seniorů je angličtina. V uplynulém akademickém roce se ji učilo celkem 16 skupin posluchačů univerezity třetího věku v různých úrovních. „V květnu jsme na univerzitě přivítali posluchače z portugalského Porta. Byla to pro naše seniory možnost vyzkoušet si své praktické dovednosti při komunikaci s portugalskými vrstevníky a především velká motivace pro další studium,“ doplnila prorektorka Adriana Knápková.

Přihlášky ke studiu je možné podávat do začátku výuky, tedy do konce září v závislosti na naplnění kapacity jednotlivých kurzů. „Proto je vhodné podat přihlášku co nejdříve,“ zdůraznila Brázdilová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x