O Zlínské filmové léto je zájem i přes nepřízeň počasí

ZLÍN – I přes nepřízeň počasí je velký zájem o Zlínské filmové léto. Má za sebou první promítací večery pod širým nebem a přišla asi tisícovka lidí, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Zlínské filmové léto se koná po třetí, vstup je na všechny filmy zdarma a na místě je zajištěné občerstvení. První film se promítal 9. července. „Opět se nám potvrdilo, že filmový zážitek v příjemném prostředí setmělého parku Komenského je pro diváky lákavý. Přestože nám počasí moc nepřálo, Zlínské filmové léto si do této chvíle nenechalo ujít kolem tisícovky diváků,“ sdělila za organizátory vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací Magistrátu města Zlína Eva Manišová.

Další letní promítání je připravené na pátek i sobotu. „V domácí atmosféře se bude v pátek na fotbalovém hřišti v Přílukách promítat americký sci-fi film Bumblebee a o sobotním večeru si přijdou na své milovníci českých komedií. Půjde o nový film Teroristka s Ivou Janžurovou,“ uvedl Melzer.

Zlínské filmové léto bude pokračovat i dál o víkendu 26. a 27. července. Z Příluk se plátno přesune na fotbalové hřiště do Malenovic, kde se budou promítat filmy Fantastická zvířata: Griendelwaldovy zločiny a nový francouzský snímek Co jsme komu zase udělali. „Na obou fotbalových hřištích začne promítání od 21:30,“ poznamenal Melzer.

Akci zakončí promítání 30. a 31. srpna v Centrálním parku na Jižních Svazích u travnatého valu. Na programu jsou američtí Úžasňákovi a český film Po čem muži touží. Projekce začnou od 21:00.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x