Ve Vsetíně vznikne okružní křižovatka za devět milionů

VSETÍN – Okružní křižovatka vznikne ve Vsetíně v ulici Generála Klapálka v místě odbočení k hypermarketu Albert. Stavební práce za více než devět milionů začnou v červenci a skončí v listopadu, řekl serveru Zlin.cz náměstek hejtmana Pavel Botek.

Investorem je Ředitelství silnic Zlínského kraje a město Vsetín. „Přes stavbu bude povolený jednosměrný provoz vozidel ve směru z centra města na Ústí. Pro opačný směr bude objízdná trasa,“ uvedl Botek, který je zodpovědný za oblast dopravy.

Pro objízdnou trasu bude možné využít silnice I/57, III/05735, III/05736 a účelovou komunikaci obchodního areálu. Pro zajištění provozu se na objízdné trase dočasně změní přednost v jízdě na křižovatce na začátku vsetínského nadjezdu. Ze stejného důvodu se odkloní dprava do Vsetína od Valašského Meziříčí ulicemi Bobrky, Lázky a 4. května.

V současnosti je v místě průsečná křižovatka, která se změní na okružní křižovatku. Práce se dotknou silnice číslo III/05736 v ulici Generála Klapálka v celkové délce 122 metrů. Průměr okružní křižovatky bude 33 metrů, průměr středového ostrova bude 16 metrů. Na středový ostrov naváže prstenec o šířce dvou metrů a jízdní pruh o šířce 6,5 metru.

Odtok dešťových vod ze silnice zajistí příčný a podélný sklon vozovky do dešťových vpustí. V celém úseku se odstraní původní konstrukce vozovky a vznikne nová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x