Zloději ukradli z firemních trezorů přes milion korun

STARÉ MĚSTO – Více než milion korun ukradli zloději z trezoru firmy ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Krádeží a poškozením způsobili škodu 1,5 milionu, hrozí jim až osmileté vězení, řekla serveru Zlin.cz mluvčí policie Milena Šabatová.

Policie po pachatelích pátrá. Událost se stala od nedělního večera do pondělních šesti hodin ráno v Huštěnovské ulici. „Pachatelé se do areálu dostali po přestřižení pletiva. Vyřadili z provozu zabezpečovací zařízení a poté v prvním patře administrativní budovy rozbili sklo balkonových dveří,“ popsala Šabatová.

Podle ní se přes balkón dostali dovnitř a prohledali jednotlivé místnosti. „Zloději se zajímali pouze o dva trezory, které vytrhli ze zdi a rozřezali. Z nich vybrali veškerou finanční hotovost ve výši 1,2 milionu korun,“ uvedla Šabatová.

Firmě však vznikla škoda za 1,5 milionu s ohledem na poškození zařízení. „Pachatelům hrozí po dopadení až osmileté vězení. Žádáme svědky, kteří si v uvedené době všimli podezřelé osoby nebo vozidla pohybující se v blízkosti areálu, aby se ozvali na linku 158,“ dodala Šabatová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x