V Luhačovicích vznikne nový skatepark za 2,7 milionu korun

LUHAČOVICE - Už brzy se obyvatelé Luhačovic dočkají nového skateparku. Vnikne v Zahradní čtvrti na volné ploše nedaleko autobusové zastávky a bude sloužit jak vyznavačům skateboardingu, tak třeba dětem, které si oblíbily freestylové koloběžky či kola. Serveru Zlin.cz to oznámil luhačovický starosta Marian Ležák.

Nové moderní sportoviště má sloužit pro setkávání různých generací a má nabídnout i další pohybové a naučné aktivity. Součástí tak mají být mimo „skejťácké“ překážky i různé jiné herní a odpočinkové prvky. „Snažíme se nejen opravovat, ale i rozšiřovat počty dětských hřišť a zlepšovat tak občanskou vybavenost především pro rodiny s dětmi. Město tím chce zajistit další možnosti pro smysluplné trávení volného času hlavně nejmladších generací,“ poznamenal starosta Luhačovic Marian Ležák.

Celkové náklady na nový skatepark budou asi 2,7 milionu korun. Jak přiblížil místostarosta Jiří Šůstek, který má v kompetencích majetkové záležitosti města, jen asi půlka půjde z luhačovického rozpočtu. „Na nové hřiště získalo město dotaci ve výši 1,3 milionu korun, a to z programu Ministerstva pro místní rozvoj. Nejde jen o nákup speciálních překážek pro hřiště, ale také samotné vybetonování plochy a dodání dalšího mobiliáře,“ přiblížil Šůstek. Začít s realizací se má už koncem prázdnin. „S dokončením počítáme ještě letos,“ dodal místostarosta. Realizace nového skateparku byla připravována už déle, ale čekalo se na dotaci. „Projekt jednotlivých prvků a podklady pro žádost o dotaci byly zpracovány už v roce 2018, ale dotace byla schválena teprve na začátku června,“ doplnil Šůstek.

Po novém skateparku volala sama veřejnost a několikrát se kvůli tomu občané obraceli na zastupitelstvo, a to už v minulém volebním období. Že město skatepark v nejbližší době realizuje ocenila proto i Jolana Kozubíková, která kvůli němu před časem zastupitele oslovila. „Jsem ráda, že k hlasu lidí, kteří se na zastupitele obrátili, město není hluché,“ poznamenala Kozubíková. Přiblížila také, že se vlastně k prosazování nového sportoviště dostala náhodou. „Chodila jsem se svými dětmi na původní skejťácké hřiště za pizzerií Rimini. Spousta malých, kteří tam chodili, byla nešťastná, v jakém stavu hřiště je. Původně se uvažovalo, že by šlo hřiště nějak svépomocí opravit, ale staré skejťácké překážky staré tak 20 let by už dnes neodpovídaly nutné certifikaci. Ve spolupráci s dalšími rodiči jsme začli zjišťovat, co by se v tom dalo udělat a i s peticí podepsanou řadou dětí jsme se obrátili na město. Že se nakonec podaří dosáhnout cíle, mě těší hlavně kvůli dětem, protože od nich šla iniciativa,“ doplnila Kozubíková. Na hřiště sice budou s koloběžkami a skateboardy chodit do jiné lokality, ale vzdálené jen pár minut a, jak vysvětlil starosta Luhačovic, pro dětské hry daleko bezpečnější.

„Hřiště za Rimini bylo skryté a nepřehledné, což bylo pro děti nebezpečné, například v případě zranění při sportu by se k nim nemusela dostat včas pomoc. Proto už minulý rok byla hledána alternativní varianta a nakonec vybrána lokalita v Zahradní čtvrti, kde bude sportoviště naopak otevřené, přehledné a dobře dostupné,“ vysvětlil starosta Ležák. Připomněl také, že město v poslední době podpořilo sportovní aktivity dětí hned několikrát. „Otevřeli jsme pro veřejnost nedávno hřiště u základní školy a podpořili materiálně projekt Natřeme to! V něm se sami teenageři rozhodli zlepšit stav jiného oblíbeného hřiště na basket, natřením plotu kolem sportoviště,“ uzavřel starosta.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x