Škola na Ohradě se po více než 40 letech dočká nové kuchyně

VSETÍN - Už po prázdninách by měli žáci základní školy na Ohradě ve Vsetíně obědvat pokrmy uvařené v rekonstruované kuchyni. Škola zároveň získá i novou učebnu volnočasových aktivit, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Jana Raszková.

Město, které je zřizovatelem ZŠ Ohrada, přistoupilo k rekonstrukci kuchyně z důvodu její zastaralosti. Kuchařky totiž dosud využívaly kuchyni, která byla zprovozněna současně se školou v roce 1976, tedy před více než 40 lety.

„I přesto, že se kuchařky o vybavení pečlivě staraly, je přece jen už technicky zastaralé,“ uvedla ředitelka školy Helena Slováková. Stavební práce na ZŠ Ohrada zahrnují nejen rekonstrukci kuchyně a jídelny, ale také stavební úpravy ve stejném pavilonu, kde dojde k rekonstrukci původního bytu správce na učebnu.

„Modernizace kuchyně zahrnuje stavební úpravy ve dvou podlažích, instalaci nových rozvodů a vzduchotechniky, rekonstrukci výtahu a lapáku tuku. Nová bude i varná technologie a další vybavení kuchyně,“ upřesnil místostarosta pro oblast školství a sportu Tomáš Pifka s tím, že náklady na novou kuchyni uhradí ze svého rozpočtu město. Přestavbu původního bytu správce na učebnu volnočasových aktivit si ze svých prostředků hradí sama škola.

Kuchyně přijde městský rozpočet na 19,7 milionu korun bez DPH, učebna pak samotnou školu na milion korun bez DPH.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x