KAM ZA KULTUROU: Těšte se na zajímavé akce na Východní Moravě

ZLÍNSKÝ KRAJ - – Letní filmová škola v Uherském Hradišti, tradiční Buchlovské noci či holešovský Festival židovské kultury Ha-Makom, různé akce lákají k návštěvě hned několika atraktivních míst našeho kraje.

Židovské památky, židovská jídla, zpěv, hudbu, tance, výstavy, přednášky i kurz hebrejštiny představí Festival židovské kultury Ha-Makom, který od 23. do 28. července 2019 proběhne převážně v Holešově. V neděli 28.7 od 10 a 11 hodin bude možnost setkat se hradě (tvrzi) v Kurovicích, kde byly nedávno objeveny nápisy v hebrejštině, s historikem Karlem Bartoškem.
První ročník Festivalu židovské kultury se uskutečnil roku 2001. Festival židovské kultury se stal během krátké doby jedním z nejrozsáhlejších kulturních projektů v Holešově, stal se modelem pro různé podobné akce a festivaly prakticky po celé republice.  

Kroměříží bude ve čtvrtek 25. července znít maďarská dechová hudba. Třicetičlenná Hasičská kapela z termálních lázní Hegykö vystoupí od 18 hodin na podiu na Velkém náměstí, těšit se můžete na maďarské lidovky, ale i aranžmá známých popových a rockových hitů.  

Ve čtvrtek 25. července, pátek 26. července a sobotu 27. července organizuje HB Collegium na hradě Buchlově již tradiční Buchlovské noci s Černou Paní, jejichž součástí jsou noční prohlídky hradu Buchlova. Jsou to noci hraných pověstí a příběhů, s bohatým doprovodným programem na nádvoří, v němž nechybí ani ohňová show. Vstupenky lze rezervovat výlučně na webových stránkách organizátora.

45. ročník Letní filmové školy proběhne v Uherském Hradišti od 26. července do 4. srpna 2019. Festival nabízí novinky i filmové podklady, víno, folklor, hry, divadlo, koncerty. Filmové projekce dvou stovek filmů proběhnou v sedmi sálech a dvou venkovních (letních) kinech. V pátek 2. srpna zavítá do Hradiště Vladimír Furdík, který patří k hrstce Čechů a Slováků, kteří se prosadili v Hollywoodu. Jedná se o světově proslulého kaskadéra, který spolupracoval s desítkami režisérů a stovkami hereckých hvězd. V rámci jeho unikátní masterclass budou mít diváci LFŠ možnost nahlédnout do tajů tohoto specifického filmového umění i natáčení seriálu Hra o trůny, kde Vladimír Furdík ztvárnil děsivého Nočního krále.

V Holešově – Žopech se v místním areálu u golfového hřiště v pátek 26.července od 18:30 představí populární skupina Tři sestry s hosty.

Na zámku v Holešově je instalována výstava Robert VANO FOTOGRAFIE. Robert Vano je převážně znám jako autor mužských aktů. Soubor 99 snímků je k vidění denně kromě pondělků až do 15. září 2019. Výstava obsahuje autorovy fotky od sedmdesátých let minulého století až po současnost, snímky černobílé i barevné, mužské akty, dokumentární fotky, portréty, zátiší či výběr z legendární série Bohemia a je prodejní.  

Celé letošní prázdniny až do 31. srpna jezdí každou letní sobotu mezi Kroměříží a Tovačovem zvláštní historický vláček. Tento mimořádný počin má název Hanácké léto na kolejích. Vlaky jezdí z Kroměříže do Tovačova a zpět 4 x denně.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x