Ve Zlínském kraji se hledá babička roku

ZLÍNSKÝ KRAJ - Soutěž Babička roku se koná i ve Zlínském kraji, vítězka krajského kola postoupí do celorepublikového kola, serveru Zlin.cz to oznámila Michaela Doleželová z tiskového oddělení krajského úřadu.

Přihlásit se mohou babičky ve věku od 55 let s trvalým pobytem ve Zlínském kraji.

„Zastávat v dnešní době roli prarodiče je docela náročné vzhledem k tomu, jak se odkládá důchodový věk a tudíž se i prodlužuje etapa, během níž musí člověk zvládat pracovní závazky. Současné babičky to mají tedy v mnoha ohledech složitější, ale mnohé jsou ukázkou, že se to dá zvládnout. Takové babičky se svými životními zkušenostmi, energií a odvahou mohou být pro ostatní inspirací i povzbuzením pro ostatní,“ popsala Michaela Blahová, radní pro oblast sociálních věcí, neziskového sektoru a rodinné politiky, která převzala nad soutěží záštitu.

Přihlášené babičky se utkají 1. října v Hotelu Moskva ve Zlíně. Do soutěžních disciplín je zařazen řízený rozhovor, ve kterém každá soutěžící představí sebe, svůj kraj a bydliště v rozsahu maximálně tří minut. Dále má každá babička ukázat, co umí. Zde je možné předvést zpěv, tanec, recitaci, sport, ukázku vlastní tvorby jako malování, vyšívání, hru na hudební nástroj a jiné. Soutěž uzavírá módní přehlídka ve společenském oblečení dle vlastního výběru nebo lidovém kroji.

Cílem projektu je zejména posílení mezigeneračních vztahů, propojení trávení volného času celé rodiny. Vítězka krajského kola se zúčastní celorepublikového kola, které se uskuteční 18. listopadu v Olomouci.

Vyplněnou přihlášku je možné zaslat poštou nebo e-mailem do 15. září. 

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x