Do zlínské části Prštné povede nová linka MHD

ZLÍN - Město Zlín připravuje novou linku MHD. Povede do části Prštné, a to přes areál Rybníky, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Cílem zavedení nové linky MHD je zlepšení dopravní obslužnosti městské části Prštné a také dostupnosti MHD pro areál Rybníky a bývalého baťovského areálu.

„Rozvoj MHD ve Zlíně patří mezi mé priority. Velmi bych si přál, aby lidé více jezdili MHD. I proto koalice v minulém volebním období zavedla tzv. junior pas. Na zkvalitnění MHD budeme pracovat i nadále,“ prozradil radní po dopravu Michal Čížek.

V rámci budování nových linek a rozšíření sítí MHD nyní statutární město Zlín ve spolupráci s Dopravní společností Zlín – Otrokovice plánují zavedení linky MHD do Prštného. Návrh plánované trasy linky MHD má obsloužit novou trasu od Lidlu po ulici Nábřeží do Prštného. Tímto krokem se zlepší také dostupnost pro areál Rybníky. Dále si vedení města klade za cíl více rozšířit dopravní obslužnost v areálu Svit.

Konečné polohy nových zastávek MHD a celková trasa plánované linky bude definitivně stanovena po zpracování projektové dokumentace s ohledem na legislativní podmínky.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x