Americká televize odvysílala pořad o Zlíně

ZLÍN – Televizní diváci v 60 amerických městech měli možnost vidět vysílání o Zlíně. Premiérový pořad uvedla kabelová televizní společnost Czech-American TV, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Diváci mohli pořad sledovat i na internetu. „Zařadili jsme do něj naše vlastní reportáže, které jsme filmovali ve Zlíně v roce 2018. V  rámci press tripu pro štáb, který zorganizovalo město Zlín, jsme vloni točili v atraktivních zlínských lokalitách. Mimo to jsme zařadili spoty poskytnuté městem Zlínem, ZOO Zlin a spot od Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Spot zoologické zahrady jsme navíc upravili na anglickou verzi,“ uvedl producent Czech-American TV John Honner.

Czech-American TV je nekomerční americká televizní společnost, která vysílá své pořady v angličtině na kabelové televizi v USA už 16 let. Relace sleduje přes 2,5 milionu diváků na televizních obrazovkách a další desítky tisíc diváků prostřednictvím internetového vysílání na webových stránkách televize. „Odvysílaný televizní porad zaměřený na propagaci města Zlína měl a stále ještě má u našich diváků skvělý ohlas. Na konci tohoto roku proto chceme tento pořad ještě reprízovat,“ řekl Honner.

Hlavním posláním Czech-American TV je rozšiřovat povědomí o České republice, ukázat a zviditelnit české regiony a destinace a přiblížit české kulturní dědictví. Toto veřejné vysílání má formu pravidelných vzdělávacích pořadů vysílaných pouze v anglickém jazyce. Celý program televize přispívá podle Honnera k vnímání České republiky a jejích regionů jako velmi zajímavé a bezpečné turistické destinace.

O fungování neziskové organizace Czech-American TV se stará více než 40 odborníků jak z Ameriky, tak i z České republiky. Jsou mezi nimi programátoři, grafici, kameramani, překladatelé, marketingoví odborníci a mnoho dalších, kteří pro televizi pracují jako dobrovolníci. „I na realizaci reportáže pro Zlín pracovali dobrovolníci zcela zdarma. Díky spolupráci s českými vysokými školami se počet spolupracovníků stále zvyšuje. Nyní se nově do spolupráce s Czech-American TV zapojují studenti Gymnázia a Jazykové školy s právem státní zkoušky ve Zlíně,“ poznamenal Melzer.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x