Na zlínském zámku se uskuteční Svatoanenská slavnost baronky Hauptové

ZLÍN - Už potřetí zpestří prázdninový program na zlínském zámku obnovená tradice letní slavnosti. Svatoanenská slavnost baronky Hauptové odkazující k posledním majitelům zámku se uskuteční na jeho nádvoří v sobotu 27. července od 18.00 hodin, serveru Zlin.cz to z zámek řekla Kateřina Martykánová.

Během večera nabídne vystoupení cimbálové muziky, besedu s historikem Zdeňkem Pokludou a na závěr jazzový koncert. Slavnost je součástí Zámeckého kulturního léta.

Původní letní slavnosti pořádal už na konci 19. století baron Štěpán Haupt, poslední ze šlechtických majitelů zámku, k poctě své ženy Anny. Do jejich současné podoby byly obnoveny v roce 2017. „Oba dosud uskutečněné ročníky se vydařily. Pro úspěch se proto nemění ani program,“ uvedl Martin Pášma, ředitel pořádající společnosti Zlínský zámek.

V 18.00 hodin zahájí slavnost vystoupení cimbálové muziky. O hodinu později bude následovat vyprávění zlínského historika a spisovatele Zdeňka Pokludy, které se bude věnovat historii zámku. A na závěr se mohou návštěvníci těšit na jazzovou hudbu v podání klavíristy Štěpána Holíka a jeho hostů.

Vstupné na Svatoanenskou slavnost baronky Hauptové činí 120 Kč, místa je možné rezervovat předem na telefonním čísle 602 560 020. V případě nepříznivého počasí bude program z nádvoří přesunut do vnitřních prostor.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x