Ve Zlínském kraji pokračuje stavba dálnice D55 u Otrokovic

ZLÍN – Stavba dálnice D55 v úseku jihovýchodního obchvatu Otrokovic pokračuje bez větších problémů. Přestože přeložky sítí byly komplikovanější, dodržuje se časový harmonogram, řekl serveru Zlin.cz Jan Vandík z krajského tiskového oddělení.

Náměstek hejtmana Pavel Botek absolvoval společně s ředitelem zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karlem Chudárkem kontrolní den na stavbě. „Zajímali se hlavně o průběh prací, se kterými je seznámil hlavní stavbyvedoucí Ondřej Kolaja ze zhotovitelské firmy Eurovia cs,“ uvedl Vandík.

Botek uvedl, že je s pracemi spokojený. „Pochválil jsem zejména koordinaci stavby i dodržování časového harmonogramu, přestože došlo k drobnému zdržení kvůli přeložkám sítí, které byly oproti původním předpokladům komplikovanější. Úspěšně se však blíží k závěru,“ řekl Botek.

Nyní je podle něj nejdůležitější realizace stabilizačních násepů mostů tak, aby bylo příští rok možné mosty postavit. „Velmi kvituji, že se stavba dálnice D55 tak dobře rozběhla. Je evidentní, že pokud jsou vyřízena všechna potřebná povolení, stavět umíme velmi rychle. Jsem rád, že se projevila dobrá spolupráce kraje a státu při přípravě této stavby. Těším se, že stejně dobře půjdou i další úseky dálnice D55 směrem dále na Uherské Hradiště,“ uvedl Botek, který ocenil i Chudárkovu práci.

V současnosti pracovníci na stavbě jihovýchodního obchvatu Otrokovic dokončují přeložky inženýrských sítí a v plném proudu jsou také přípravné práce na vybudování obslužných komunikací včetně přípravy čtyř mostů, které budou součástí obchvatu. „Nejdál je příprava mostu v Napajedlech u čerpací stanice MOL, kde se bude rovněž nacházet připojovací okružní křižovatka, nejrozsáhlejší doprovodný objekt stavby,“ poznamenal Vandík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x