Muži vadil strom před domem, tak ho neodborně upravil a teď mu za to hrozí vězení

ZLÍN - Až rok ve vězení může strávit šedesátiletý muž, který na zlínském sídlišti Jižní Svahy neodborně ořezal strom a dřevinu tím poškodil. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté z obvodního oddělení ve Zlíně sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci šedesátiletému muži ze Zlína, který bez povolení k prořezu poškodil neodborným zásahem obecní strom na sídlišti Jižní Svahy. Způsobil tím škodu ve výši téměř 35 tisíc korun.

Policisté obdrželi oznámení o poškození stromu na největším zlínském sídlišti od pracovnice magistrátu, která se podobným oznámením začala zabývat na základě upozornění občanů žijících v této lokalitě. „Po kontrole 30 let starého a 13 metrů vysokého javoru mléčného odborník vyčíslil škodu způsobenou neoborným ořezem na 35 tisíc korun s tím, že strom je silně poškozen, je nyní neperspektivní a je naplánováno jeho pokácení,“ upřesnila Kozumplíková.

Muž, který neodborný zásah provedl, se proti obvinění brání tím, že listy stromu vydávaly hluk, koruna stromu prý navíc zasahovala až do fasády bytového domu, kterou znečišťovala, navíc stínila některým bytům. Proto se rozhodl k radikálnímu opatření.

V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x