Ne všude ve Zlínském kraji je voda ideální ke koupání

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští hygienici opět odebrali vzorky vody v přírodních koupalištích ve Zlínském kraji, aby ověřili kvalitu vody. Ukázalo se, že ne všude jsou podmínky ke koupání ideální, hygienici o tom informovali na svých webových stránkách.

Voda vhodná ke koupání je podle nejnovějších analýz například na Štěrkáči v Otrokovicích, v Bystřičce u hráze i u pláže, v Novém Hrozenkově nebo na koupališti Albatros v Ostrožské Nové Vsi. Voda vhodná ke koupání, ale s mírně zhoršenými vlastnostmi (horší viditelnost či vyšší množství chlorofylu) je ve Zlínském kraji například na Všemině, na Pahrbku v Napajedlích a v Luhačovicích u hráze i v kempu.

Co se týká přírodních koupacích biotopů, pouze v Prostřední Bečvě je v plavecké části voda vhodná ke koupání s tím, že je zde jen trochu zhoršená průhlednost. V dětském brouzdališti je už ale voda ke koupání vysloveně nevhodná. „Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby soslabeným imunitním systémem,“ poznamenali hygienici. Steně tak je voda nevhodná ke koupání v přírodním koupacím biotopu Dvůr Honětice na Kroměřížsku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x