První góly, první radost, první body. Zlín – Liberec 2:1

ZLÍN - První dva góly v nové sezóny mají zapsány do tabulky střelců Fortuna ligy zlínští fotbalisté Poznar a ve svém novém působišti také Mašek. Hosté stačili ve Zlíně vyrovnat Potočným, ale nakonec odcházeli smutní a nespokojení.

Odpolední déšť udělil hřišti jiné parametry a jako by je měli i zlínští fotbalisté. Hráli opravdu pěkný fotbal a diváci to oceňovali zaslouženým potleskem.

Po Mikulově nebezpečné střele z úvodu utkání, s níž měl plné ruce práce brankář Dostál, se dostali do vedení domácí.

Po centru Čanturišviliho a přizvednutí míče hostujícími hráči namířil Poznar hlavou dokonale. Bleskurychle se běžel  vyradovat a vykřičet spolu s dalšími ševci k pomezní čáře.

Pak mohl skórovat ještě dvakrát, troška štěstí by neškodila.

Po hodině hry ovšem jásali Liberečtí. 

Potočný je přímo specialista na gólové kousky na zlínské Letné. Ne tak dávno tu překonal Dostála z hodně nezvyklé pozice, tentokrát po střele dorážel hlavou a pustil se do divokého „zoopředstavení“ v nezastavitelné radosti.

Ovšem novic ve zlínském žlutém dresu Dominik Mašek se dokonale a nelehce probil do vápna hostů a pěkným lobem poslal Zlín nejen na hřišti ale i v hledišti do euforie. Psala se 66. minuta.

Pak ještě dokonale vypálil jeden z mužů hezkého zápasu Čanturišvili. Jeho úžasně provedená rána ovšem jen „ohubičkovala “ obě tyče a vypadla ven.

V samém závěru se Matejov dostal do souboje s hostujcím Malinským.

Penalta se nepískala, to by pro domácí bylo pěkně kruté.

Fastav Zlín – Slovan Liberec 2:1.

A příště hrr i hurá na Slovácko.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x