Mladík napadl řidiče autobusu, hrozí mu vězení

KROMĚŘÍŽSKO – Až dvouleté vězení hrozí sedmadvacetiletému muži z okolí Holešova, který na Kroměřížsku napadl řidiče autobusu. Kromě toho také poškodil osobní auto a způsobil škodu 30 tisíc korun, řekla serveru Zlin.cz Barbora Balášová z kroměřížské policie.

Případ se stal v červnu, policisté v posledních dnech zahájili trestní stíhání muže. „Nastoupil do autobusu, ale protože se choval nevhodně, řidič ho odmítl přepravit. Muž ale začal bouchat a kopat do věcí kolem sebe, až poškodil dveře u kabiny řidiče,“ uvedla Balášová.

Dotyčný vulgárně nadával, a proto se ho řidič snažil dostat z vozu ven. „Agresor napadl jednapadesátiletého řidiče, kterému přispěchal na pomoc kolega. Mladík potom jednání zanechal,“ řekla Balášová.

Podle ní převezla záchranka řidiče k ošetření do nemocnice. Policie zjistila, že kromě toho mladík jedné z obcí v okolí Holešova v červnu také poničil osobní auto značky Audi. „Poškodil mlhové světlo, zpětné zrcátko, stěrač a na několika místech protlačil kapotu. V dalším ničení mu zabránil majitel vozidla se svým známým. Škoda na automobilu se vyšplhala na třicet tisíc korun,“ popsala Balášová. Muž se bude zpovídat z výtržnictví a poškození cizí věci, za což zákon ukládá až dvouleté vězení.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x